Thursday, July 24, 2014
Move
-

Politike

Top Headline

Banorët e Dukagjinit peticion kundër hartës Rama-Meta

Banorët e Dukagjinit peticion kundër hartës Rama-Meta

Edhe banorët e Dukagjinit janë kundër ndarjes së re administrative-territoriale. Kështu pas banorëve të Himarës, tanimë banorët e Dukagjinit kanë hartuar...

Read More...

Ditën i quan gjykatësit kriminelë, natën ata i mbushin xhepin dhe Rama tërheq akuzat

Ditën i quan gjykatësit kriminelë, natën ata i mbushin xhepin dhe Rama tërheq akuzat

Ish-Kryeministri, Sali Berisha dënoi dje sulmin e paprecedent të Kryeministrit Rama ndaj Këshillit të Lartë të Drejtësisë. Përmes një reagimi në profilin...

Read More...

Nishani: Për herë të parë, KLD është kthyer në binarët e ligjit

Nishani: Për herë të parë, KLD është kthyer në binarët e ligjit

Këshilli i Lartë i Drejtësisë shqyrtoi dhe miratoi dje kandidaturat për emërimin e kryetarëve të Gjykatave të Rretheve Gjyqësore, Lushnjë, Tropojë,...

Read More...
Move
-

Aktualitet

Top Headline

Deputeti i PS akuzon Tahirin: Lejoi vrasësit e Santos të ikin

Deputeti i PS akuzon Tahirin: Lejoi vrasësit e Santos të ikin

Deputeti i PS, Tom Doshi ka hedhur akuza të rënda ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri për mosfunksionimin e policisë. Duke marrë si shkas rastin...

Read More...

Përfundon "saga" Dritan Dajti, dënohet me 4 burgime përjetë

Përfundon "saga" Dritan Dajti, dënohet me 4 burgime përjetë

Pas 276 seancave, Gjykata e Krimeve të Rënda e dënoi me 4 burgime të përjetshme Dritan Dajtin, fajtor për vrasjen e 4 oficerëve të policisë në Durrës,...

Read More...

Gjykata shtyn gjyqin ndaj Arben Frrokut

Gjykata shtyn gjyqin ndaj Arben Frrokut

Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi të shtyjë gjyqin ndaj të pandehurit Arben Frroku për në datën 30 korrik, për shkak të mungesës së dëshmitarëve...

Read More...
Move
-

Ekonomi

Top Headline

Arkës së Shtetit i mungojnë 40 miliardë lekë

Arkës së Shtetit i mungojnë 40 miliardë lekë

Partia Demokratike zbardhi dje me shifra dështimet e financave të vendit në këto 300 ditë të qeverisjes së majtë. Ndaj pretendimeve bombastike të qeverisjes...

Read More...

Qeveria pranon dështimin, heqja e TVSH-së, rriti çmimin e barnave

Qeveria pranon dështimin, heqja e TVSH-së, rriti çmimin e barnave

Heqja e TVSH-së së barnave nga ana e qeverisë shqiptare ka shkuar në drejtim të kundërt me uljen e çmimit të tyre.

Read More...

Ligji i ri po favorizon hyrjen e barnave të falsifikuara

Ligji i ri po favorizon hyrjen e barnave të falsifikuara

Projektligji i ri i barnave duhet të rishikohet edhe një herë, pasi në të kundërt pacientët do të vihen përballë rreziqeve që vijnë nga përdorimi...

Read More...
Move
-

Kulture

Top Headline

Spiunët, Gjermania në kundërsulm

Spiunët, Gjermania në kundërsulm

Zbulimet e vitit të kaluar lidhur me spiunimin e gjermanëve nga ana e Shteteve të Bashkuara, kanë qenë shkatërrimatare për shumë e shumë biznese amerikane,...

Read More...

Gjithçka filloi kështu

Gjithçka filloi kështu

E dielë 28 qershor 1914. Arqiduka Franc Ferdinand, 51-vjeçar, trashëgimtari i fronit austro - hungarez, nip i Perandorit Franc Jozef (është djali i vëllait...

Read More...

Përse nuk mund të shkatërrohet Hamasi?

Përse nuk mund të shkatërrohet Hamasi?

Thuhet se Hamasi e ka punën pisk. Lëvizja, sipas një analisti izraelit të respektuar, është e izoluar nga bota arabe dhe ndodhet në prag të një revolte...

Read More...
Move
-

Bote & Rajon

Top Headline

Kriza financiare kërcënon sërish Europën

Kriza financiare kërcënon sërish Europën

"Banco Espritio Santo - Hija e falimentimit në Portugali", "Skandal i ri bankar në Bullgari" - vetëm dy kryetituj nga java e kaluar. Kudo ku në Europë një...

Read More...

OKB: Hetim Izraelit për krime lufte

OKB: Hetim Izraelit për krime lufte

Nuk ka ende një marrëveshje për armëpushim në Rripin e Gazës edhe pse presioni ndërkombëtar ndaj organizatës militante Hamas është rritur mjaft së...

Read More...

SHBA: Seperatistët gabimisht rrëzuan avionin malajzian

SHBA: Seperatistët gabimisht rrëzuan avionin malajzian

Zyrtarët amerikanë të zbulimit thonë se nuk kanë prova për përfshirje të drejtpërdrejtë ruse në rrëzimin e avionit malajzian në Ukrainën lindore...

Read More...
Move
-

Sport

Top Headline

Low: Do të vazhdoj punën me Gjermaninë

Low: Do të vazhdoj punën me Gjermaninë

Joachim Low ka pranuar për herë të parë për mediat gjermane, se do të vazhdojë të jetë trajneri i përfaqësueses dhe në të ardhmen. Në një intervistë...

Read More...

Shaqiri zgjedh Juven

Shaqiri zgjedh Juven

Xherdan Shaqiri e ndez edhe më shumë merkaton e trekuartistëve me një mesazh të qartë që e dërgon në adresë të Juventusit. Bardhezinjtë po përpiqen...

Read More...

Mesi dëshironte Arsenalin

Mesi dëshironte Arsenalin

Burim i besueshëm, kushedi, e sigurt është se ajo që shkruan “Vozpopuli” nga Spanja, bëri shpejt e shpejt xhiron e botës. Lionel Mesi, pak para se të...

Read More...

Video - Momenti i ekzekutimit te biznesmenit Santo

Facebook Fun Page

Kerko Lajme

Opinion

  • Nata ku paqja mbretëron deri në agim

    Lulzim BASHA

    Muaji i Ramazanit, ka qenë ndër shekuj një rast për reflektim të brendshëm shpirtëror, një rast për të forcuar përmes durimit, sakrificës së trupit, virtytin dhe vlerat dhe për t'i vënë ato në funksion të një familje,...

    24 July 2014
    me shume...

Lexo Faqen e pare Online

Gazeta RD

Suplement ne EKSPRES.AL

Login Form