Sunday, September 21, 2014
Move
-

Politike

Top Headline

INUK si xhandarmëri, shkatërron mbi 50 biznese tek “Hoxha Tahsim”

INUK si xhandarmëri, shkatërron mbi 50 biznese tek “Hoxha Tahsim”

Brenda pesë ditëve Inspektorati i Ndërtimit Urbanistik Kombëtar e ka kthyer në një rrënojë rrugën “Hoxha Tasim” në kryeqytet, duke vazhduar të godasë...

Read More...

Nishani shpall nisjen e procedurave për emërimin e Guvernatorit të ri

Nishani shpall nisjen e procedurave për emërimin e Guvernatorit të ri

Presidenti Nishani shpalli dje nisjen e procedurave për emërimin e Guvernatorit të ri. Drejtori i Kabinetit të Presidentit, Florian Nuri përmes një deklarate...

Read More...

Sarajet e Koços, në shkelje të 5 ligjeve dhe 2 planeve urbanistike

Sarajet e Koços, në shkelje të 5 ligjeve dhe 2 planeve urbanistike

Themelet e kullës së Koço Kokëdhimës në Qeparo janë ngritur në kundërshtim të plot pesë ligjeve dhe në kundërshtim me dy plane urbanistike, por sërish...

Read More...
Move
-

Aktualitet

Top Headline

Rama emëron nëndrejtoreshë shkolle në Vlorë kushërirën e tij

Rama emëron nëndrejtoreshë shkolle në Vlorë kushërirën e tij

Rama i ka shtrirë kthetrat e emërimeve të njerëzve të tij të afërt deri në nivelin e nëndrejtorëve. Me urdhër të Ramës në gjimnazin më të mirë...

Read More...

Aksidentet, 6 të plagosur në Shkodër, Tiranë e Peshkopi

Aksidentet, 6 të plagosur në Shkodër, Tiranë e Peshkopi

Gjashtë persona u plagosën në tre aksidente që ndodhën gjatë ditës së djeshme në Shkodër, Tiranë dhe në Peshkopi. Aksidenti i parë ndodhi në orët...

Read More...

Masakër me pishat në Gjirin e Lalësit, qeveria nuk ndërhyn

Masakër me pishat në Gjirin e Lalësit, qeveria nuk ndërhyn

Qindra pisha priten çdo ditë në Gjiri i Lalësit, ndërsa qeveria nuk ndërhyn për të ndaluar këtë masakër. Sharra, motorseka, sëpata dhe betoni në bregdet...

Read More...
Move
-

Ekonomi

Top Headline

Ish-të përndjekurit u dëmshpërblyen vetëm 8% të shumës së vitit të kaluar

Ish-të përndjekurit u dëmshpërblyen vetëm 8% të shumës së vitit të kaluar

Parashikimet e qeverisë për dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve politikë kanë tejkaluar çdo premtim të pambajtur dhe kjo jo vetëm për këtë kategori,...

Read More...

Qeveria uli fondin edhe për kompensimin e ish-pronarëve

Qeveria uli fondin edhe për kompensimin e ish-pronarëve

Një ulje drastike të fondit, i cili ishte premtuar nga Kryeministri Rama për kompensimin financiar të ish-pronarëve, pësoi dhe fondi për këto kategori....

Read More...

22 miliardë lekë më pak nga tatimet dhe doganat

22 miliardë lekë më pak nga tatimet dhe doganat

Partia Demokratike ka reaguar dje pas deklaratave të bëra një ditë më parë nga Kryeministri Rama se në buxhet ka më shumë të ardhura se ç’pritej ndaj...

Read More...
Move
-

Kulture

Top Headline

Kush ishte Papa i parë i Krishtërimit

Kush ishte Papa i parë i Krishtërimit

Quhej Simon dhe ishte një peshkatar nga Betsaida, në bregun Lindor të liqenit Tiberiade, në Galilea. I martuar, u transferua me gruan, babain, vjehrrën dhe...

Read More...

Kina dhe Rusia, marrëveshja e re e gazit

Kina dhe Rusia, marrëveshja e re e gazit

Pikërisht atëherë kur Perëndimi është duke shtrënguar sektarin energjik të Rusisë. Vladimir Putin fillon një tjetër strategji në Lindje, duke u afruar...

Read More...

Si të fusësh Turqinë në lojë

Si të fusësh Turqinë në lojë

Gjatë javës së kaluar, zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara janë përpjekur të trokasin në derën e Ankarasë. Më 8 shtator, Sekretari amerikan...

Read More...
Move
-

Bote & Rajon

Top Headline

Mbretëria mbetet e Bashkuar

Mbretëria mbetet e Bashkuar

Bernd Riegert

Ishte interesante deri në fund në çështjen emocionale, nëse Skocia do të bëhej një shtet i pavarur apo do të mbetej pjesë e...

Read More...

Çfarë monedhe do kishte një Skoci e pavarur?

Çfarë monedhe do kishte një Skoci e pavarur?

Investitorët i tremben pasigurisë si vampirët dritës. Pasi pasiguria i gërryen dhe i bën të marrin arratinë. Shembulli i Skocisë: ndoshta së shpejti...

Read More...

A është ky shekulli i luftës?

A është ky shekulli i luftës?

Presidenti i SHBA Obama u zgjodh sepse u premtoi amerikanëve se do t'i japë fund "luftës së çmendur në Irak" dhe do t'i kthejë ushtarët në shtëpi nga...

Read More...
Move
-

Sport

Top Headline

Segura: Mesi nuk jep urdhra në kombëtare

Segura: Mesi nuk jep urdhra në kombëtare

Presidenti i Federatës Argjentinase të Futbollit, Luis Segura, hodhi poshtë zërat se kapiteni i kombëtares, Liones Mesi, zgjedh ndeshjet miqësore në të...

Read More...

Kaos tek PSG!

Kaos tek PSG!

Starti i dobët i sezonit që ka bërë Paris Saint Germain, rrezikon të kthehet në një minë me sahat për trajnerit Laurent Blanc. Vetëm 2 fitore në 6 ndeshjet...

Read More...

Milan-Juventus nga 1-10

Milan-Juventus nga 1-10

Sfida e parë zyrtare, Milan-Juventus është edhe rasti i parë për të dyja skuadrat që të thyejnë ekuilibrat e kampionatit. Nga njëra anë kuqezinjtë...

Read More...

Video - Momenti i ekzekutimit te biznesmenit Santo

Facebook Fun Page

Kerko Lajme

Opinion

  • Tregojani Papës të gjithë të vërtetën ...!

    Nebil ÇIKA

    Vizita në Shenjtërisë së Tij, Papa Françesku duket se po provokohet në mënyrë djallëzore nga qeveria dhe shumica e majtë parlamentare, e cila po mundohet të shfrytëzojë politikisht vizitën, ndërkohë që po përpiqet me...

    20 September 2014
    me shume...

Lexo Faqen e pare Online

Gazeta RD

Suplement ne EKSPRES.AL

Me te Lexuarat


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in W:\inetpub\vhosts\rilindjademokratike.com\httpdocs\web\modules\mod_mostread\helper.php on line 75

Login Form