Monday, September 26, 2016

Faqja e pare Online

Gazeta RD

Opinion

  • “Surreli Papers”

    “Panama Papers” ka tërhequr me të drejtë vëmendjen e publikut shqiptar për të mësuar se kush janë shqiptarët që kanë përdorur “parajsat fiskale”? Sa prejt tyre janë politikanë? Sa para kanë depozituar? A ka informacion mbi burimin e krijimit të...

    06 April 2016
    me shume...
Move
-

Politike

Top Headline

Raporti i Misionit të BE kundër përgjimeve të Tahirit

Raporti i Misionit të BE kundër përgjimeve të Tahirit

Ekspertët europianë të PAMECA-s (mision i Bashkimit Europian në mbështetje të Policisë së Shtetit) janë shprehur kundër projektligjit për kamerat e...

Read More...

Hetim parlamentar në lidhje me aferën Rama-CEZ

Hetim parlamentar në lidhje me aferën Rama-CEZ

Partia Demokratike dorëzoi dje në Kuvend kërkesën për hetim parlamentar në lidhje me aferën Rama-CEZ, ku të paktën 500 milionë euro u plaçkitën, duke...

Read More...

Mazhoranca rrëzoi në komisione kushtet e PD për funksionimin e Parlamentit

Mazhoranca rrëzoi në komisione kushtet e PD për funksionimin e Parlamentit

Mazhoranca rrëzoi kushtet e opozitës në lidhje me amendimin e ligjit për dekriminalizimin si dhe komisionet hetimore. Vendimi i djeshëm i Komisionit të Ligjeve...

Read More...
Move
-

Aktualitet

Top Headline

Rrëzohet helikopteri në Liqenin e Shkodrës, 2 të vdekur, 1 i plagosur

Rrëzohet helikopteri në Liqenin e Shkodrës, 2 të vdekur, 1 i plagosur

Një helikopter i Ushtrisë u rrëzua mesditën e djeshme në ujërat e Liqenit të Shkodrës pranë fshatit Grizhë të Malësisë së Madhe, duke shkaktuar vdekjen...

Read More...

Bashkia Kamëz: Pse mashtron Rama? Ja lista me 94 projektet që kemi dërguar në qeveri

Bashkia Kamëz: Pse mashtron Rama? Ja lista me 94 projektet që kemi dërguar në qeveri

  Reagim i Bashkisë Kamëz në lidhje me deklaratat e kryeministrit në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare se bashkia Kamëz nuk ka asnjë projekt...

Read More...

Përfaqësuesit e OSBE në zyrën e Mziut, diskutojnë për çështjet mjedisore

Përfaqësuesit e OSBE në zyrën e Mziut, diskutojnë për çështjet mjedisore

Kryetari i Bashkisë Kamëz: Mbetem i hapur të bashkëpunojë për përmirësimin e mjedisit në tërësi, duke marrë të gjitha përgjegjësitë institucionale...

Read More...
Move
-

Ekonomi

Top Headline

Greqia, studim për linjë hekurudhore me Shqipërinë

Greqia, studim për linjë hekurudhore me Shqipërinë

Këshilli i Rajonit të Epirit, në Greqinë Veriore, ka shpallur konkurimin për këshillim teknik  dhe studimin mbi zhvillimin e ndërtimit të rrjetit hekurudhor...

Read More...

Moskthimit i kredive në banka, kërcënim për ekonominë

Moskthimit i kredive në banka, kërcënim për ekonominë

Një studim i ekspertëve të Bankës së Shqipërisë vuri në dukje se bankat në vendin tonë e kanë shpërndarë portofolin e tyre të kredisë në sektorë...

Read More...

Si ka dështuar skema e kompensimit të TVSH në sektorin e bujqësisë

Si ka dështuar skema e kompensimit të TVSH në sektorin e bujqësisë

Çdo sezon që prodhimet bujqësore preken në masë nga sëmundje të ndryshme dhe fitimet e fermerëve nuk i arrijnë pritshmëritë, ndër të tjera ankohen...

Read More...
Move
-

Kulture

Top Headline

22 marsi, dita më e rëndësishme e historisë së re të Shqipërisë

22 marsi, dita më e rëndësishme e historisë së re të Shqipërisë

  Mujë BUÇPAPAJ

Partia Demokratike erdhi në fuqi më 22 mars 1992, vetëm 14 muaj nga koha kur ajo ishte themeluar, duke përshkuar një rrugë...

Read More...

I madhi Kastrati, përherë midis nesh

I madhi Kastrati, përherë midis nesh

In Memorium/ Tre vjet nga ikja e legjendës së boksit shqiptar

Jeta ka treguar se një rac njerëzish të shquar edhe pse për shkaqe natyrore janë...

Read More...

Dede Ahmeti, historia e rrallë e një shenjtori!

Dede Ahmeti, historia e rrallë e një shenjtori!

  Nga Agron SEJAMINI

Të shkruash për një shenjt është gjëja më e lehtë në botë. Mbarësia dhe lehtësia nuk do të lodhë për të gjetur...

Read More...
Move
-

Bote & Rajon

Top Headline

Ekspertët: Nuk ka shkelje në ndarjen e kufirit Kosovë-Mal i Zi

Ekspertët: Nuk ka shkelje në ndarjen e kufirit Kosovë-Mal i Zi

Ekipi i ekspertëve ndërkombëtarë, i emëruar nga Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk ka gjetur shkelje në marrëveshjen për demarkacionin e kufirit...

Read More...

Kosova e vendosur për reciprocitet me Serbinë, në naftë dhe gaz

Kosova e vendosur për reciprocitet me Serbinë, në naftë dhe gaz

Kolona të gjata janë krijuar në kufirin ndërmjet Serbisë dhe Kosovës, pasi që Prishtina zyrtare vuri masat e reciprocitetit me Serbinë lidhur me transportin...

Read More...

Kosovë, bankat nuk mund t’i shesin pronat e hipotekuara

Kosovë, bankat nuk mund t’i shesin pronat e hipotekuara

Bankat komerciale që veprojnë në Kosovë jo rrallë herë shpallin njoftime publike për shitjen e patundshmërive të lëna nga klientët në formë të hipotekës....

Read More...
Move
-

Sport

Top Headline

Shqipëria humb 2-1 me Austrinë

Shqipëria humb 2-1 me Austrinë

Shqipëria humbi 2-1 miqësoren me Austrinë, me Lenjanin që shënoi të parin gol në ndeshjet e kuqezinjve të luajtura në Vjenë. Shqipëria zhvilloi një...

Read More...

Holanda homazhe për Cruyff

Holanda homazhe për Cruyff

  Homazhe emocionuese në Hollandë-Francë për Johan Cruyff, legjendën e futbollit holandez dhe botëror që u nda nga jeta të enjten në moshën 68-vjeçare....

Read More...

Bayerni marshon drejt titullit

Bayerni marshon drejt titullit

Bayerni i Mynihut fluturon me Robert Lewandowskin. Sulmuesi polak rezultoi sërish vendimtar për skuadrën bavareze në suksesin minimal në fushën e Kolnit,...

Read More...

Login Form